Aktualności Z prasy i mediów

“Drugiej fali gadziej grypy” na razie nie będzie. Służba Więzienna dostanie podwyżki, rozporządzenie podpisane

Po blisko półrocznej batalii funkcjonariusze Służby Więziennej doczekali się podwyżek. Rozporządzenie, które umożliwi wypłatę wyższych pensji, zostało podpisane w piątek (12 kwietnia) przez premiera Mateusza Morawieckiego – poinformował NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

“W dniu dzisiejszym Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki poinformował Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Czesława Tułę o tym, że w dniu dzisiejszym zostało podpisane przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie  wielokrotności kwoty bazowej, stanowiące przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Więziennej. Podwyżki są skutkiem podpisania w dniu 19 listopada 2018 r., Porozumienia między Ministrem Sprawiedliwości oraz Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. W kwestii dotyczącej sytuacji panującej w niektórych jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej, Przewodniczący Zarządu Głównego Czesław Tuła spotyka się z Wiceministrem Patrykiem Jakim w dniu 15 kwietnia 2019 r.” – czytamy w komunikacie Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Rozporządzenie:

navigate_before
navigate_next

 

Więcej, źródło: https://ochrona24.info/17257,sluzba-wiezienna-dostala-podwyzki/?fbclid=IwAR0rWJ_Frm7jkrmU4zfXkEh3JjArlyWvoZuh2u0KKx2fYsYRXSwhoA4cYrI

Foto: SW