Aktualności Zarządu Oddziałowego Oferty, promocje, terminarze

Czy warto zakupić ubezpieczenie AC? – TK Ubezpieczenia

Zastanawiasz się czy warto zakupić ubezpieczenie AC? W końcu auto casco jest dobrowolnym ubezpieczeniem. To czy zdecydujesz się je kupić zależy tylko od Ciebie. Warto jednak je mieć.

Na stronie internetowej Rzecznika Finansowego auto casco (AC) jest zdefiniowane jako „ubezpieczenie pojazdów mechanicznych (samochodów, motocykli) na wypadek utraty, zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży”.
Jedną z wymienionych powyżej szkód, w przypadku której możesz liczyć na odszkodowanie z autocasco, jest kradzież samochodu. Wyobraź sobie taką sytuację , rano po wyjściu z domu zamiast swojego samochodu widzisz puste miejsce. W takim przypadku szczęściem w nieszczęściu jest posiadanie polisy AC. To właśnie wypłacone z niej odszkodowanie zrekompensuje Ci utratę samochodu i pozwoli – choć częściowo – sfinansować zakup nowego auta.

Auto casco pomoże Ci nie tylko w przypadku kradzieży samochodu, ale również w przypadku innych zdarzeń.
Zmieniający się klimat powoduje niespotykane wcześniej w naszym kraju zjawiska atmosferyczne – np. silne burze, którym towarzyszą wichury. Spadający konar drzewa uderzył w Twój samochód, gdybyś nie miał wykupionego AC za naprawę musiałbyś zapłacić z własnej kieszeni.
Jedziesz do supermarketu. Idziesz do sklepu, wracasz i widzisz wgniecenie w drzwiach, uszkodzone lusterko czy zarysowany element karoserii. Oczywiście sprawca nie zostawia kartki z kontaktem do siebie, a na domiar złego kamera monitoringu nie obejmuje miejsca zdarzenia. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest likwidacja szkody z polisy autocasco.

Kolejny przykład. Podczas jazdy przez las na jezdnię wtargnie sarna. Mimo niewielkiej prędkości nie udaje Ci się jej ominąć. Posiadając auto casco, koszty naprawy samochodu pokryje ubezpieczyciel. Powodujesz kolizję. Uszkodzenia w samochodzie poszkodowanego kierowcy pokryje Twoje ubezpieczenie OC. Swój samochód możesz naprawić za własne pieniądze lub z odszkodowania z polisy AC.
Rezygnacja z auto casco nie jest dobrym pomysłem. Polisa AC nie będzie chronić Twojego samochodu przed zniszczeniem czy kradzieżą, ale dzięki niej otrzymasz odszkodowanie, które pokryje Twoje straty.

Tak więc decyzja należy do Ciebie.

Zapraszamy do kontaktu: 507 339 000 lub biuro@kotlimowski.pl

Foto: Internet