Aktualności Aktualności Zarządu Oddziałowego

Piąte miejsce kobiecej drużyny NwOSG w XI Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja

W dniach 12 – 13 lutego 2020 roku odbył się XI Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji.

Głównym celem turnieju jest upamiętnienie bohaterstwa  funkcjonariusza Policji, który zginął podejmując interwencję wobec dwóch mężczyzn. Jeden z napastników zadał policjantowi kilka śmiertelnych ciosów nożem.

Impreza ta oprócz aspektu sportowego ma na celu gromadzenie środków, które w całości przekazywane są na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oraz integrację formacji mundurowych.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 63 drużyny w ty 8 drużyn kobiecych. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej reprezentowała zarówno drużyna męska, jak i kobieca, jednak po zaciętej i wyrównanej w walce w fazie grupowej zarówno reprezentacji kobiet jak i mężczyzn nie udało sie przejść do kolejnego etapu rozgrywek i walki o miejsce na podium.
W klasyfikacji końcowej XI Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja wśród pań pierwsze miejsce wywalczyła Reprezentacja Polskiej Policji w Piłce Nożnej Kobiet. Na drugim stopniu podium stanęła drużyna XI Dywizji Kawalerii Pancernej. Bój o trzecie miejsce wygrał zespół pań z KWP w Poznaniu.
Wśród panów pierwsze miejsce zajęli strażacy z Białorusi występujący jako Fire Fighters Belarus. Medale i puchar za drugie miejsce odebrali zawodnicy z Drużyny Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach. Na trzecim miejscu uplasowali się piłkarze z Drużyny Grifon Ukraina.

Piąte miejsce naszej kobiecej drużyny, to duży sukces za który należą się dziewczynom ogromne brawa!
Liczymy, że w przyszłym roku nasze drużyny będą mieć więcej szczęścia i że uda im się wywalczyć miejsce na podium. Trzymamy za to mocno kciuki.

Udział drużyn w turnieju był możliwy dzięki wsparciu Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej.

Tekst: K. Czerniak

navigate_before
navigate_next

Foto: ZO NSZZ FSG przy NwOSG/Policja