Aktualności

Członkowie OOZ NSZZ FSG przy NwOSG uczestniczyli w pikiecie służb mundurowych

Przedstawiciele Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy NwOSG uczestniczyli w pikiecie służb mundurowych przed Sejmem RP w dniu 27 sierpnia 2013 roku w obronie niekorzystnych propozycji Rządu dot. “L4”.

W trakcie pikiety przed gmachem Sejmu RP, odbywało się wysłuchanie publiczne reprezentantów poszczególnych związków zawodowych służb mundurowych w sprawie “L4” .

Media także przedstawiają dzisiejszą pikietę służb mundurowych. :

“(…)Setki policjantów, strażaków, strażników granicznych i więziennych pikietują od rana przed siedzibą Sejmu RP w Warszawie.
Mundurowi nie zgadzają się na ograniczenie do 80 procent wypłat w czasie pobytu na zwolnieniu lekarskim. – To nie przywilej,
tylko różnica między pracą i służbą z narażeniem życia – mówią Onetowi.(…)”


źródło: onet.pl
Czytaj więcej: http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/protest-mundurowych-pod-sejmem-bronia-chorobowego/2c93z

“(…)Mundurowi pikietowali przed Sejmem w obronie pełnopłatnych zwolnień lekarskich. Rząd chce zmniejszyć wynagrodzenie funkcjonariuszy przebywających na L4 o 20 proc. Pełne wynagrodzenie dostaliby jedynie ci, którzy rozchorowali się z powodu pełnionej służby. We wtorek w Sejmie odbyło się wysłuchanie publiczne w sprawie rządowego projektu.(…)”
źródło: tvp.info
Czytaj więcej: http://tvp.info/informacje/polska/mundurowi-bronia-l4/12210694

“(…)Podkomisarz Józef Partyka tłumaczył w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że jeśli rząd chce wprowadzać zmiany,
to funkcjonariusze powinni otrzymać jakąś gratyfikację za pracę w święta czy nocami. Takich propozycji jednak w projekcie rządowym nie przewidziano.
Dlatego – tłumaczył działacz NSZZ Policjantów – mundurowi nie mogą zaakceptować proponowanych założeń.

Zgodnie z planami rządu, pełne wynagrodzenie za L4 dostaliby jedynie ci, którzy rozchorowali się z powodu pełnionej służby. Podkomisarz Józef Partyka podkreślił, że nie rozwiązuje to problemu. Jego zdaniem, należy zmienić przepisy, tak, by ułatwiały kontrolę zwolnień branych przez mundurowych. Związkowiec dodał, że efektem wprowadzenia nowych przepisów będą masowe odejścia policjantów ze służby.(…)”
źródło: serwsy.gazetaprawna.pl
Czytaj więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/727799,80-procent-wynagrodzenia-za-czas-choroby-policjanci-nie-zgadzaja-sie-na-zmiany.html#

{gallery}aktualnosci/inne/pikieta-sluzb-mundurowych-2013{/gallery}