Aktualności Zarządu Oddziałowego Aktualności ZT przy PSG Warszawa Okęcie

1. miejsce Kolegi Krzysztofa w 24 Biegu o Nóż Komandosa reprezentującego NwOSG w kategorii SG

19.12.2020 r Kolega Krzysztof Kraj, emeryt SG, członek ZT NSZZ FSG przy PSG Okęcie odbył Bieg o Nóż Komandosa w ramach Mistrzostw Polski Służb Mundurowych.

W Kategorii Straży Granicznej zajął 1. miejsce z czasem 53,47 na dystansie 10 km reprezentując Nadwiślański Oddział SG za co został uhonorowany  medalem i ryngrafem Jednostki Komandosów z Lublińca.

2. miejsce  na tym samym dystansie z czasem 1:00:31 zajął sierż. SG Sebastian Nowak funkcjonariusz  PSG Warszawa Modlin, członek ZT NSZZ FSG w Modlinie również  reprezentujący NwOSG.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną wydarzenie odbyło się w formie wirtualnej, a wszyscy zawodnicy biorący w nim udział startowali w kategorii OPEN z podziałem na rodzaje służb. Dystans biegu wynosił 10 km, a trasa została wyznaczona na terenie całej Polski.

Aby uzyskać prawo startu w wydarzeniu każdy z uczestników musiał pokonać ją w pełnym umundurowaniu polowym oraz w butach o kroju wojskowym z wysokością cholewki minimum 18 cm na całym obwodzie.

Kolegom Krzysztofowi i Sebastianowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.